A A A

Meta ujawnia skalę nękania

12 listopada 2021, 13:00
Około 15 na każde 10 tysięcy treści wyświetlonych na Facebooku miało cechy materiałów zastraszających i nękających.
Meta ujawnia skalę nękania

Gigant pod lupą

Liczby takie podano w kwartalnym raporcie firmy Meta. W przypadku Instagrama wskaźniki te są nieco mniejsze: 5 do 6 agresywnych materiałów na 10 tysięcy wyświetleń.

Gigant mediów społecznościowych jest mocno „prześwietlany" pod względem nadużyć w związku z ujawnieniem przez byłą pracownicę Frances Haugen dokumentów na temat wpływu Instagrama i Facebooka na zdrowie psychiczne nastolatków i podsycania przez te platformy konfliktów między użytkownikami.

Według Haugen dokumenty pokazują, że firma wybrała zyski ponad bezpieczeństwo użytkowników. Facebook zakwestionował tę tezę, twierdząc, że dokumenty zostały użyte do wykreowania „fałszywego obrazu" firmy.

Dokumenty na temat platformy społecznościowej, które po raz pierwszy zostały opublikowane przez „The Wall Street Journal", zachęciły Metę do większej przejrzystości i wzbudziły dyskusję, czy firma radzi sobie z nadużyciami.

Dane dotyczące zastraszania i nękania obejmowały tylko przypadki, w których firma nie potrzebowała dodatkowych informacji, takich jak raport od użytkownika, aby zdecydować, czy treść złamała jego zasady.

Tak było w 59,4% przypadkach z 9,2 miliona treści usuniętych przez Facebooka za złamanie zasad związanych z zastraszaniem i nękaniem użytkowników.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto