A A A

Meta zobliguje pracowników do szczepień

11 stycznia 2022, 10:00
Koncern zaostrza zasady powrotu zatrudnionych do biur.
Meta zobliguje pracowników do szczepień

Konieczna dawka przypominająca

Meta (dawniej Facebook) opóźnia termin powrotu zatrudnionych do pracy stacjonarnej. Wcześniej koncern podawał termin 31 stycznia 2022 roku z możliwością przedłużenia przez pracownika trybu zdalnego na okres 3–5 miesięcy. Teraz otwarcie biur przesunięto na 28 marca br.

Jednocześnie – jak informuje „The Wall Street Journal" – firma będzie wymagała od pracowników wracających do pracy stacjonarnej nie tylko zaszczepienia przeciw COVID-19, ale też (po 28 marca) potwierdzenia, że przyjęli dawkę przypominającą.

Zatrudnieni w Mecie wciąż będą mogli zdecydować, że chcą pozostać w pracy zdalnej. Mają na to czas do 14 marca.

 

Czarne chmury nad nieszczepionymi

Radykalne decyzje dotyczące wymogu szczepienia podjęły też inne koncerny. Google zapowiedział nawet, że pracownicy, którzy nie zaszczepią się do połowy stycznia, trafią na 30-dniowy urlop płatny, po którym będą musieli wziąć urlop bezpłatny na okres do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie nadal nie przedstawią dowodu szczepienia, stracą pracę.

fot. Muhammad Asyfaul – Unsplash

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto