A A A

Michael Schumacher nie żyje – kolejna pułapka na Facebooku

25 czerwca 2014, 14:30
Jeśli zauważyłeś, że któryś z Twoich znajomych na Facebooku polubił artykuł nt. rzekomej śmierci Michaela Schumachera - powstrzymaj ciekawość i nie klikaj w ten materiał, radzi ekspert z firmy antywirusowej ESET.
Michael Schumacher nie żyje – kolejna pułapka na Facebooku

Eksperci z firmy ESET ostrzegają, że wśród użytkowników Facebooka rozprzestrzenia się pułapka, która informuje o rzekomej śmierci kierowcy Formuły 1 - Michaela Schumachera. Kliknięcie odnośnika przenosi do strony WWW, która wygląda jak internetowy serwis z wiadomościami ze świata, w tym z reportażem wideo na temat rzekomej śmierci Schumachera. Według informacji na stronie wspomniany film można obejrzeć jednak wyłącznie wtedy, jeśli użytkownik zgodzi się na wcześniejszą publikację materiału na swojej osi czasu. Nieopatrzne wyrażenie zgody nie skutkuje jednak odtworzeniem filmu. Kończy się tylko publikacją pułapki na osi czasu internauty. W ten sposób materiał dociera do kolejnych potencjalnych ofiar, które zauważając kontrowersyjną treść na facebookowym profilu swojego znajomego klikają w nią i powtarzają błąd swojego poprzednika.

To nie pierwsza i nie ostatnia pułapka zastawiana na użytkowników Facebooka. Kamil Sadkowski z firmy antywirusowej ESET przypomina, że przed kliknięciem w odnośnik o kontrowersyjnej treści należy się zastanowić, czy nie jest to czasem kolejne oszustwo. Jeśli przez przypadek klikniesz jednak w opisaną powyżej pułapkę czym prędzej usuń odnośnik do strony cyberoszusta - w ten sposób nie wpędzisz swoich znajomych w kłopoty. Sprawdź również czy w sekcji „polubienia" na Twoim profilu na Facebooku nie pojawił się kolejny niechciany serwis WWW.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
26 czerwca 2014, 09:24
rafcio39 napisał(a): Panie Redaktorze! Czytając tytuł myślałem że Michael umarł naprawdę. (troll z waszej strony ;) ) Proponuję zmienić nazwę artykułu ponieważ niektórzy będą myśleć że umarł na prawdę. NP: "Kolejna pułapka na facebooku pt: "Michael Schumacher nie żyje"" :) Na konkurencyjnych serwisach typu "Komputer Świat" [http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2014/26/michael-schumacher-nie-zyje---to-kolejna-pulapka-na-facebooku.aspx] jest podobny tytuł, więc wszystkie serwisy powinny zmieniać tytuł.
Rincewind
Rincewind
26 czerwca 2014, 09:09
ptrick napisał(a): Pamiętam, jak w podstawówce na "informatyce" kumple zmieniali historię naszego miasta na wymyśloną historię wojowników z MU Online. :E Nie chcesz nawet wiedzieć ile osób na prawie oblewa egzaminy bo kierują się informacjami z wikipedii. Dawidzie - tak, są. Problemem jest to, że trzeba je weryfikować a nie przyjmować, że skoro to WIKIPEDIA to informacja musi być prawdziwa.
avatar
~Anonim
26 czerwca 2014, 07:13
Rincewind napisał(a): @bzdura. Wikipedia to jedno z bardzo mało wiarygodnych źródeł informacji. Czasem informacja się pojawi, czasem nie. Często ktoś zmienia informacje dla zabawy. A czy wg. Ciebie w Internecie są jakieś polskojęzyczne, wiarygodne źródła informacji?!:oczy:
ptrick
ptrick
26 czerwca 2014, 01:22
Pamiętam, jak w podstawówce na "informatyce" kumple zmieniali historię naszego miasta na wymyśloną historię wojowników z MU Online. :E
Rincewind
Rincewind
25 czerwca 2014, 21:36
@bzdura. Wikipedia to jedno z bardzo mało wiarygodnych źródeł informacji. Czasem informacja się pojawi, czasem nie. Często ktoś zmienia informacje dla zabawy.
avatar
~Anonim
25 czerwca 2014, 21:34
Witam! Wystarczy wejść na "Wikipedię" [http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Schumacher] ;). Jak umiera jakaś sławna osoba (aktor/aktorka, wokalista/wokalistka, sportowiec, itp.), to i na "Wikipedii" o tym piszą podając datę śmierci.
avatar
rafcio39
25 czerwca 2014, 15:17
Panie Redaktorze! Czytając tytuł myślałem że Michael umarł naprawdę. (troll z waszej strony ;) ) Proponuję zmienić nazwę artykułu ponieważ niektórzy będą myśleć że umarł na prawdę. NP: "Kolejna pułapka na facebooku pt: "Michael Schumacher nie żyje"" :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto