A A A

Microsoft Teams z animowanymi awatarami 3D

3 listopada 2021, 12:00
Nowa propozycja Microsoftu ma być wkładem firmy do metawersum.
Microsoft Teams z animowanymi awatarami 3D

Cyfrowe bliźniaki

Awatary są częścią Mesh for Microsoft Teams – funkcji, która łączy możliwości Microsoft Mesh (platformy do obsługi doświadczeń w rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej) z aplikacją Teams, oferującą narzędzia komunikacyjne zwiększające produktywność pracy.

Dzięki temu mechanizmowi wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli uczestniczyć w nim bez fizycznej obecności (i bez włączonej kamery), przebywając w cyfrowych przestrzeniach, do których dostaną się korzystając z dowolnego urządzenia i narzędzia (od smartfona po gogle VR lub HoloLens).

Jak pisze John Roach z Microsoftu w firmowym blogu, nowa funkcja sprawi, że spotkania online staną się „bardziej osobiste, wciągające i zabawne". Będzie to także „brama do metawszechświata – cyfrowego uniwersum z bliźniaczymi osobami, miejscami i rzeczami. „W tej nowej wersji (lub nowej wizji) internetu ludzie gromadzą się, aby być ze sobą w kontakcie, wspólnie pracować i wymieniać się zasobami dzięki wirtualnej obecności na dowolnym urządzeniu – pisze Roach. Mesh for Microsoft Teams pojawi się w przyszłym roku.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto