A A A

Microsoft już nie chce Yahoo

5 maja 2008, 11:11
Microsoft już nie chce Yahoo

W oficjalnym liście do szefa firmy Yahoo Jerry'ego Yanga Steve Ballmer – prezes Microsoftu – wycofał ofertę zakupu jednego z najpopularniejszych i największych serwisów internetowych na świecie.
Microsoft swoją ofertę złożył trzy miesiące temu, proponując za Yahoo 44,6 miliardów dolarów – ofertę powiększył następnie do 47,5 miliarda dolarów, czyli około 33 dolary za akcję. Właściciele Yahoo uznali jednak, że jest to znacznie za niska oferta i zażądali od Microsoftu, aby ten zapłacił co najmniej 53 miliardy dolarów. Jak łatwo policzyć, brakujące 5,5 miliarda sprawiło, że obie strony nie doszły do porozumienia.

Przejmując Yahoo, Microsoft chciał włączyć się do gry na rynku internetowej reklamy, który wedle szacunków, w 2007 roku wart był 40 miliardów dolarów. Za dwa lata wartość ta ma się podwoić.

Źródło: BBC


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto