A A A

Microsoft nie przejmie Yahoo!

11 lutego 2008, 13:00
Microsoft nie przejmie Yahoo!

Zarząd Yahoo! odrzucił ofertę zakupu firmy, jaką Microsoft oficjalnie skierował tydzień temu. Gigant z Redmond zobowiązał się do zakupu wszystkich akcji za kosmiczną sumę 44,6 miliarda dolarów. Powód?

Yahoo! dzisiaj oficjalnie wyjaśni Microsoftowi powody odrzucenia oferty. Jak donosi Wall Street Journal, Yahoo! uznało wycenę na poziomie 31 dolarów za akcję za "znacznie niedoszacowaną" i niedającą żadnych zabezpieczeń przed wejściem w tak ryzykowną transakcję. Według tego samego informatora Yahoo! oczekuje minimum 40 dolarów za jedną akcję, co w sumie daje ponad 56 miliardów dolarów. Taką cenę akcje Yahoo! osiągnęły w 2005 roku.

Nie wiadomo, jak zareaguje Microsoft, który musi przekonać swoich aukcjonariuszy i zaciągnąć większą pożyczkę o, bagatela, 12 miliardów dolarów.

Źródło: ArsTechnica


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto