A A A

Microsoft przejmuje firmę Mover

22 października 2019, 07:50
Koncern z Redmond chce ułatwić migrację do środowiska chmurowego Microsoft 365.
Microsoft przejmuje firmę Mover

Jeff Tepper, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za pakiety i usługi Office, SharePoint oraz OneDrive, poinformował o przejęciu przez firmę kanadyjskiego startupu Mover.

Spółka Mover, mająca siedzibę w Edmonton, została założona w 2012 roku; specjalizuje się w przenoszeniu danych między środowiskami pracy bazującymi na chmurze.

Koncern z Redmond ma nadzieję, że dzięki nabytemu właśnie startupowi łatwiejsza stanie się migracja klientów do chmurowego środowiska Microsoft 365. Składa się na nie pakiet Office 365, narzędzia zabezpieczające wymianę danych oraz system zarządzania pracą grupową i procesami biznesowymi.

Mover obsługuje przenoszenie danych z kilkunastu środowisk chmurowych (należą do nich między innymi Box, Dropbox, Egnyte i Google Drive) na platformy OneDrive i SharePoint. Klientami spółki są między innymi Autodesk, Symantec i BuzzFeed.

Firmy nie podały kwoty, na jaką wyceniono Movera.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto