A A A

Miliard chińskich internautów

30 sierpnia 2021, 14:10
Państwo Środka może pochwalić się dziesięciocyfrową liczbą użytkowników sieci.
Miliard chińskich internautów

Nie tylko miliard obywateli

Ośrodek China Internet Network Information Centre poinformował, że w pierwszej połowie bieżącego roku liczba internautów w Państwie Środka wzrosła o 21,75 miliona. W rezultacie ogólna liczba użytkowników sieci przekroczyła miliard (30 czerwca wynosiła około 1,01 miliarda).

Wśród całej populacji chińskich internautów 1,007 miliarda osób łączy się z siecią za pomocą smartfonów. Używane są (choć rzadziej) także inne urządzenia: z komputerów stacjonarnych korzysta 34,6 procent osób, z laptopów – 30,8 procent, a z tabletów – 24,9 procent.

Statystyczny obywatel spędza tygodniowo w internecie 26,9 godziny. Na początku 2020 roku ten czas był dłuższy (ponad 30 godzin) – wynikało to z ograniczeń w przemieszczaniu się, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Około 983 miliony Chińczyków korzystają z komunikatorów, 888 milionów osób ogląda krótkie filmy online, a 812 milionów robi zakupy za pośrednictwem sieci. Odsetek internautów mieszkających na terenach wiejskich zbliża się do 30 procent (297 milionów osób).

Z raportu opublikowanego przez China Internet Network Information Centre wynika, że 91 procent użytkowników sieci w Chińskiej Republice Ludowej ma do dyspozycji łącze o przepustowości większej niż 100 megabitów na sekundę.

Chiny liczą obecnie około 1,4 miliarda mieszkańców. W mniej ludnych Indiach (1, 2 miliarda obywateli) z usług szerokopasmowego dostępu do internetu korzysta 792,8 miliona osób.

fot Robert Pastryk – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto