A A A

Mistrzostwa w Brazylii w 4K

12 maja 2014, 12:20
Sony, odpowiedzialne za zapewnienie transmisji z tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, podało do wiadomości listę firm, z którymi będzie współpracować przy realizacji wszystkich 64 spotkań w formacie HD oraz trzech meczów w formacie 4K.
Mistrzostwa w Brazylii w 4K

Podczas tegorocznego mundialu Sony będzie partnerem-dostawcą firmy Host Broadcast Services (HBS) , odpowiedzialnym za zapewnienie pełnego wyposażenia HD wszystkich 12 obiektów w Brazylii - w tym sprzętu, integracji systemów i personelu. W praktyce oznacza to konieczność dostarczenia 12 niezależnych kontenerów produkcyjnych oraz 288 kamer Full HD Sony, które posłużą HBS do przekazywania na żywo każdej minuty rozgrywek widzom z całego świata. Na potrzeby współpracy z HBS Sony starannie dobrało swoich podwykonawców, którzy rekrutują się spośród najlepszych dostawców wyposażenia i sprzedawców sprzętu. W połączeniu z ekipami produkcyjnymi HBS stworzą oni niezrównany zespół.

Tegoroczny mundial jako pierwszy będzie transmitowany z wykorzystaniem technologii 4K. W formacie 4K zostaną utrwalone i przetransmitowane trzy mecze, w tym finał oraz jeden z ćwierćfinałów. Dla kibiców będzie to oznaczać zniewalające i imponujące wrażenia wizualne, jakich wcześniej nie było.

Realizacja projektu 4K w Brazylii będzie wspólnym zadaniem Sony i HBS. W ramach tego przedsięwzięcia Sony nawiązało współpracę z brazylijską stacją telewizyjną Globosat (wchodzącą w skład grupy telewizyjnej Organizações Globo) oraz specjalizującą się w organizacji transmisji brytyjską firmą Telegenic, która dostarczy platformę produkcyjną. Zadaniem Globosat będzie zapewnienie naziemnej infrastruktury technicznej; Telegenic wniesie natomiast do projektu swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w próbnych produkcjach 4K podczas zeszłorocznego Pucharu Konfederacji. O wyborze obu firm zadecydowało ponadto ich postrzeganie jako innowatorów w swoich dziedzinach, bogate doświadczenie w transmitowaniu na żywo imprez sportowych oraz doskonałość realizowanych przez nie transmisji. Dostawcą obiektywów do produkcji 4K będzie firma Fujinon.

Mistrzostwa Świata FIFA World Cup to największa impreza sportowa na całym świecie, a ich tegoroczna edycja będzie największą w historii - komentuje Mark Grinyer dyrektor ds. rozwoju segmentów 3D, 4K i sportu w Sony. - Zapewnienie platformy produkcyjnej o takiej skali stanowi nie lada wyzwanie. Jesteśmy dumni, że mamy okazję współpracować z firmami uważanymi za najwybitniejsze i najbardziej doświadczone w branży. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć silną ekipę, która pomoże nam dostarczyć akcje i emocje z Brazylii w formatach HD i 4K. Jesteśmy przekonani, że widzowie, ujrzawszy rozgrywki w najbardziej niezwykłej z dotychczasowych oprawie wizualnej, będą nią po prostu zachwyceni.

Przez ostatnich kilka lat Sony ściśle współpracowało z FIFA nad pokonaniem ograniczeń w produkcji na żywo - między innymi w ramach Pucharu Konfederacji, podczas którego przeprowadzono próbne transmisje na żywo 4K, oraz Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2010, kiedy to 25 spotkań sfilmowano na żywo w 3D. W rezultacie firma znalazła się w samym centrum innowacji pojawiających się w produkcji na żywo.

Organizując produkcję na żywo Full HD podczas 64 meczów, Sony będzie współpracować z następującymi firmami:

- Sonovts (SI)

- Presteigne Charter

- Studio Berlin

- CTV Outside Broadcast

- Outside Broadcast

- AMP Visual TV

- Broadcast RF

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto