A A A

Mobilny Microsoft

12 lutego 2008, 12:46
Mobilny Microsoft

W ciągu ostatnich kilku tygodni Microsoft jest na zakupach. Próbował już przejąć Yahoo!, jednak na razie udało mu się kupić firmę Danger, która stworzyła platformę dla aplikacji mobilnych. Jest ona wykorzystywana w telefonach oferowanych przez T-Mobile USA.

Firma Danger została założona w 1999 roku. Na jej przychody składa się głównie zapłata za stworzenie i rozwijanie platformy aplikacji do telefonów T-Mobile z serii Sidekick. Wśród programów, jakie stworzył zespół programistów Danger, znajduje się klient IM, klient poczty, przeglądarka HTML, a także usługi społecznościowe dostępne z poziomu urządzenia. Firma określa, że z jej usług korzysta już ponad 900 tys. użytkowników.

 

 

Wyjaśnienia Microsoftu odnośnie nowego zakupu skupiają się na jednym stwierdzeniu, które dotyczy tego, że Danger jest firmą, która rozumie i zna potrzeby rynku aplikacji mobilnych i dlatego warto wykorzystać ten potencjał także w Windows Mobile.

Komentarz: Być może w ten sposób Microsoft przygotowuje się do walki z Google Android?

Źródło: Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto