A A A

Monitory K2 marki Acer

26 października 2014, 10:00
Marka Acer zaprezentowała nowe modele monitorów serii 2K charakteryzujących się wysoką rozdzielczością oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, które obniżają poziom zmęczenia oczu, pozwalają ustawić monitor w najwygodniejszej pozycji i dają możliwość profesjonalnej pracy w domowych warunkach.
Monitory K2 marki Acer

Seria K2

Serię K2 charakteryzuje dopracowany design, widoczny w obudowach wykończonych delikatnie błyszczącym materiałem. Monitory można pochylać w zakresie od -5 do 25 stopni, dostosowując ich ułożenie do wygody i potrzeb użytkownika. Filmy wysokiej jakości odtwarzane są w szybkim czasie reakcji, wynoszącym 2ms. Produkty tej serii wyposażono w wyjścia HDMI, DVI i VGA.

Nowoczesne technologie w monitorach Acer

Monitory Acer charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnych technologii, znacznie podnoszącymi komfort codziennej pracy. Jednym z wyznaczników standardów Acer jest technologia Acer ComfyView, która działa w oparciu o niwelowanie odblasków pojawiających się na ekranie oraz gwarantuje większą jasność ekranu, zwiększając przyjemność płynącą z oglądania obrazów i filmów na monitorach Acer. Za najlepsze odwzorowanie barw odpowiada Acer Adaptive Contrast Management (ACM), czyli funkcja adaptacyjnej regulacji kontrastu, która dostosowuje go do analizowanej sceny. Dodatkową zaletą funkcji ACM jest zmniejszenie zużycia energii niezbędnej do pracy monitora.

Monitory przyjazne środowisku

Seria K2 spełnia wymogi dyrektywy EPEAT Gold, stosując podświetlenie diodami LED pozbawionymi rtęci. Monitory spełniają też wymagania normy ENERGY STAR 6.0. Szkło pokrywające ekrany serii K2 nie zawiera szkodliwego dla środowiska arsenu. Aspekt dbania o środowisko dotyczy nie tylko technologii poszczególnych urządzeń, ale nawet tak praktycznych rozwiązań, jak opakowania produktów Acer, które wykonane są z materiałów nadających się do powtórnego użycia.

K272HULB - nowy wymiar codziennej pracy

Jednym z modeli należących do serii K2 jest K272HULB, 27-calowy monitor obsługujący rozdzielczość WQHD . Współczynnik obrazu w K272HULB wynosi 16:9, a poziome i pionowe kąty widzenia wynoszą po 178 stopni. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość wynosi 2560 x 1440. Urządzenie obsługuje 16,7 miliona kolorów, współczynnik kontrastu równy jest 100 000 000 : 1, a jasność wynosi 350 cd/m². Modele K272HULB wyposażone są w dwa porty HDMI oraz, jak pozostałe urządzenia serii K2, w DVI i VGA. Monitor kosztuje 1299 zł.

Z serii K2 dostępne są także monitory LED Full HD, jak Acer K222HQL, o przekątnej 21,5" w cenie 399 zł, czy Acer K242HL z ekranem o przekątnej 24" i niskim czasem reakcji 2 ms, w cenie 499 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto