A A A

Monitory Sony 4K dla medycyny

12 października 2015, 11:20
Sony wprowadza na rynek pierwsze urządzeń medycznych oparte na technologii 4K - monitorów Ultra HD z ekranem 31 cali (LMD-X310MD) i 55 cali (LMD-X550MD).
Monitory Sony 4K dla medycyny

Sony pracuje ponadto nad linią produktów 4K przeznaczonych do obrazowania na wszystkich etapach procedur chirurgicznych. Obejmuje ona rejestrator medyczny 4K, konwerter 4K Video over IP oraz system zarządzania materiałami 4K. Produkty te mają być dostępne w nadchodzących kilku miesiącach.

Technologia 4K pozwala uzyskać cztery razy wyższą rozdzielczość niż obrazy Full HD. Zapewnia mocniejszy kontrast, większą czytelność i dokładniejszą reprodukcję kolorów. Większa ostrość i szczegółowość obrazu oznaczają lepszą widoczność detali w chirurgii. Nowe monitory idealnie nadają się więc do sal operacyjnych w szpitalach, ośrodkach chirurgii, klinikach i innych placówkach medycznych.

Dwa nowe monitory medyczne 4K - 31-calowy LMD-X310MD i 55-calowy LMD-X550MD - pozwalają wyświetlać obraz z endoskopowych kamer chirurgicznych i innych medycznych systemów obrazujących. Zapewniają także interpolację materiału wideo HD do rozdzielczości 4K. Do wyświetlania obrazu wykorzystano technologię LCD o największej w branży jasności. Wyróżnikiem nowych monitorów 4K jest niepowtarzalna, smukła obudowa i łatwa do wyczyszczenia, odporna na zachlapanie wodą, pokrywająca cały ekran osłona ze szkła. Na uwagę zasługuje też wąska ramka i panel OptiContrast, który gwarantuje duży kontrast przy minimalnym poziomie refleksów. W konwencjonalnych panelach LCD w przestrzeni między wyświetlaczem ciekłokrystalicznym a osłoną znajduje się powietrze. W panelu OptiContrast przestrzeń tę wypełnia żywica, która eliminuje odblaski, zapewnia wysoki kontrast, a dodatkowo zapobiega skraplaniu pary wodnej wewnątrz panelu.

Monitory reprodukują bardzo szeroki zakres barw, co przekłada się na mocniejszy kontrast i wierniejszą kolorystykę obrazu. Oba modele mogą pracować w trybie widoku poczwórnego - czyli równocześnie wyświetlać cztery niezależne obrazy Full HD. Użytkownik ma również do dyspozycji różne tryby wyświetlania: obraz lustrzany, obrazy sąsiadujące, obraz w obrazie (PiP) oraz obraz poza obrazem (POP).

Oba monitory są wyposażone w opracowaną przez Sony technologię optymalizacji obrazu A.I.M.E. (Advanced Image Multiple Enhancer). Umożliwia ona niezależne uwydatnianie kolorystyki i zawartości obrazu. W rezultacie chirurg może skorzystać z wybranych przez siebie narzędzi do analizy obrazu w czasie rzeczywistym.

Firma Sony opracowuje całą linię produktów medycznych 4K, które zapewnią zgodność z technologiami wizualizacji oraz systemami obrazującymi stosowanymi w chirurgii. Większe pasmo obrazu 4K rodzi zapotrzebowanie na produkty pozwalające prawidłowo wyświetlać, rozpowszechniać i przechowywać większe pliki 4K.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto