A A A

Mozilla Ubiquity - łatwiejsze korzystanie z internetu

28 sierpnia 2008, 16:07
Mozilla Ubiquity - łatwiejsze korzystanie z internetu

Mozilla Labs, czyli oddział programistów pracujący nad nowymi, eksperymentalnymi technologiami, które mogą stać się pełnowartościowymi produktami lub dodatkami do już istniejących aplikacji, przygotował kolejną ciekawostkę – Ubiquity.

Jest to dodatek, który można doinstalować do Firefoksa działającego w Windows lub MacOS X. Za jego pomocą uzyskuje się dostęp do dodatkowego interfejsu, który ma umożliwić zastępowanie złożonych sekwencji prostymi komendami tekstowymi, np. zamiast podawać w pasku wyszukiwania frazę, której szukamy, w Ubiquity można będzie napisać, jaką czynność chce się wykonać. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można w bardzo prosty sposób np. osadzać informacje w e-mailach, tłumaczyć części stron WWW czy sprawdzać położenie kilku adresów na jednej mapie za pomocą jednego kliknięcia.

Dla lepszego zrozumienia działania dodatku warto zapoznać się z materiałem wideo dostępnym pod adresem http://labs.mozilla.com/2008/08/introducing-ubiquity

Źródło: Mozilla Labs


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto