A A A

Muzyczne premiery Apple

2 września 2010, 09:48
Muzyczne premiery Apple

Na wczorajszej, "muzycznej" konferencji prasowej Apple, firma przedstawiła światu odświeżoną linię odtwarzaczy muzycznych iPod. Steve Jobs poinformował również o dostępności 10 wersji aplikacji iTunes.

CEO Apple przedstawił, zebranym na konferencji dziennikarzom, statystyki, z których wynikało, że na świecie znajduje się obecnie 275 milionów egzemplarzy odtwarzaczy iPod. Dlatego też jego firma postanowiła udoskonalić te urządzenia.

iPod Touch (obecnie już czwarta generacja) wyposażony został w wyświetlacz Retina – znany z telefonu iPhone 4, procesor A4 oraz funkcję wideokonferencji FaceTime. Rozmowy będzie można przeprowadzać dzięki umieszczeniu w urządzeniu dwóch kamerek. Zaktualizowano również system operacyjny wykorzystywany w tym iPodzie. Teraz jest to już iOS w wersji 4.1. Cena najtańszej edycji, posiadającej 8GB pamięci, wynosi w Stanach Zjednoczonych 229 dolarów.

Nowa wersja iPoda Shuffle doczekała się powrotu przycisków, na których brak narzekało część użytkowników. Za 2GB wersję, amerykanie zapłacą 49 dolarów.

Największa rewolucja nastąpiła w iPodzie nano. Wygląda on dokładnie tak, jak zapowiadaliśmy niedawno - zamiast charakterystycznego Click Wheela otrzymamy miniaturowy ekran dotykowy. Dostępny on będzie w 7 wersjach kolorystycznych. Pierwsze recenzje w zagranicznych serwisach są pozytywne. Podobno jednak urządzenie jest zbyt małe… Cena: 149 dolarów za 8GB.

Oprócz iPodów, Steve Jobs zaprezentował również nową wersję iTunes. Dziesiąta edycja tej aplikacji dostępna jest zarówno na komputery Mac, jak i PC (x86, x64). Wśród nowości można wymienić, między innymi, nową ikonę (pozbawioną CD), udoskonalony interfejs oraz usługę społecznościowe Ping, która działa podobnie do Twittera i pozwala na wymienianie poglądów na temat słuchanej muzyki.

Apple wprowadziło także na rynek nową wersję Apple TV, czyli urządzenia pozwalającego na streaming filmów, muzyki oraz zawartości serwisów multimedialnych. Na razie nic nie wiadomo na temat dostępności tego rozwiązań w Polsce.

Gdy tylko uzyskamy informacje dotyczące naszego kraju, od razu się nimi podzielimy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto