A A A

Mysz iBOX Dominator - niezawodne narzędzie w rękach graczy

15 lutego 2010, 13:48
Mysz iBOX Dominator - niezawodne narzędzie w rękach graczy

Mysz komputerowa jest ważnym elementem wyposażenia każdego zaprawionego w bojach gracza. Ale żeby nie zostać w tyle za kolegami, trzeba dysponować naprawdę dobrym sprzętem, stworzonym właśnie z myślą o wirtualnych bitwach.  W ręce redakcji PCFORMAT.PL wpadła mysz „Dominator” firmy iBOX, którą postanowiliśmy przetestować.

Mysz o dumnie i zarazem groźnie brzmiącej nazwie „Dominator” na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim  wyglądem.  W porównaniu z tradycyjnymi myszkami, „Dominator” to urządzenie o dosyć masywnej konstrukcji i ciekawym kształcie. Mysz świetnie leży w dłoni, a dzieje się tak dzięki wgłębieniom po obu stronach, które zostały pokryte gumą. Możemy być pewni, że nawet przy szybkich ruchach, gryzoń nie wyślizgnie nam się z ręki.

Mysz wykonana jest z tworzywa, które powoduje niestety potliwość dłoni w momencie dłuższej pracy. Można mieć wrażenie, że po kilkunastu minutach ciągłego trzymania dłoni na urządzeniu, robi się ono śliskie, co niewątpliwie zmniejsza komfort użytkowania.

Urządzenie posiada dużą rolkę z antypoślizgowymi wypustkami, którą komfortowo obsługuje się za pomocą palca wskazującego.  Warto dodać, że „Dominator”, a raczej jego scroll został wyposażony w funkcję czterokierunkowego przewijania.

 

Ponadto gracz może skorzystać z czterech funkcji rozdzielczości pracy myszki. Ustawienie następuje po wciśnięciu przycisku DPI. O zmianie rozdzielczości informuje nas scroll, który w momencie ustawienia 400 DPI nie zmienia swojego koloru. Ale jeśli ustawimy rozdzielczość na 800 DPI dioda zrobi się zielona, natomiast 1600 DPI to kolor niebieski, a 2000 DPI czerwony.  Należy zwrócić uwagę na fakt, iż osie X i Y są niezależne, tak więc  oznacza to, że można zaprogramować np. 4000 DPI w poziomie i 2000 DPI w pionie. Niewątpliwie jest to bardzo pomocne rozwiązanie, zwłaszcza dla graczy.

Z boku myszki znajdują się dwa programowalne przyciski, do których można przypisać po trzy sekwencje działań. Przyciski zostały tak wyprofilowane i umiejscowione, że ich zarządzaniem za pomocą kciuka jest bezproblemowe i bardzo komfortowe. Użytkownik może nagrać odpowiednią sekwencję ruchów i przypisać ją do jednokrotnego użycia przycisku – tworzenie tzw. skryptu.  Każdy przycisk  może posiadać trzy konfiguracje skryptów. Przełączanie między nimi możliwe jest za pomocą przycisku trybu.

Istnieje również możliwość zmiany wagi myszy. Użytkownik wedle swoich upodobań może odpowiednio wyważyć urządzenie, mając do dyspozycji  odważniki  do 40 gramów. Naszym zdaniem mysz najlepiej pracuje przy pełnym „załadunku”, ale jest to oczywiście sprawa dyskusyjna.

W zestawie z iBOX Dominator znajdują się: mysz, odważniki, pudełko na odważniki, CD ze sterownikami i polskim oprogramowaniem, oraz instrukcja.

Typ myszy:  Laserowa
Komunikacja z komputerem:  Przewodowa
Interfejs:  USB (500 raportów/sekundę)
FPS:  7040 ramek/sec
Rozdzielczość:  2000 DPI, Max DPI 4000 (od 400 do 4000)
Ilość ustawień rozdzielczości:  4
Zasięg:  1,5 m
Liczba przyciskółw:  2 + scroll (4-kierunkowy) + 2 programowalne przyciski boczne
Programowalne przyciski:  2 szt.-skrypty
Liczba rolek: 1 szt.
Waga:  regulowana w zakresie 40 gramów
Kolor:  Czerwono-czarna z carbonem
Dodatkowe:  Gumowa powierzchnia pod prawej i lewej stronie myszy

Plusy:

- kształt świetnie pasujący do dłoni

- funkcja czterokierunkowego przewijania

- możliwość ustawienia rozdzielczości pracy

- programowalne przycisk

- możliwość wyważenia

Minusy:

- tworzywo, które powoduje potliwość dłoni


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto