A A A

Myszki Sculpt na Start z Windows 8

6 czerwca 2013, 08:16
Myszki Sculpt na Start z Windows 8

Do gamy produktów Microsoft Sculpt dołączają dwie nowe myszki dedykowane Windows 8 – Sculpt Mobile Mouse oraz Sculpt Comfort Mouse. Obie są wyposażone w nowatorską technologię BlueTrack, która umożliwia pracę na praktycznie każdej powierzchni.

Sculpt Mobile Mouse wyposażona jest w technologię BlueTrack, która (według producenta) pozostawia daleko w tyle myszy laserowe i optyczne. Czterokrotnie szersza niż w zwykłej myszce laserowej wiązka niebieskiego światła, w połączeniu z czujnikiem optycznym i geometrią pikseli, zaprojektowaną przez firmę Microsoft, umożliwia wyjątkową dokładność lokalizacji. Innymi słowy – mysz może być używana na praktycznie każdej powierzchni – od stołu, po oparcie fotela czy nogawkę spodni. Technologia BlueTrack charakteryzuje się nie tylko wysoką dokładnością, ale i bardzo niskim poborem mocy. Sculpt Mobile Mouse może działać na jednej baterii AA prawie cały rok, a dzięki specjalnemu wyłącznikowi można jeszcze bardziej wydłużyć jej żywotność.

Nowatorskim rozwiązaniem w myszy Sculpt Mobile Mouse jest widoczny na górze myszy przycisk Windows, który służy szybkiemu przemieszczaniu się między standardowym pulpitem, a kafelkami systemu Windows 8, zapewniając szybki dostęp do ekranu startowego.

Sculpt Mobile Mouse posiada uniwersalny kształt, dopasowany zarówno do dłoni osoby dorosłej jak i młodszego użytkownika. Kompaktowe wymiary oraz bezprzewodowość sprawiają, że mysz jest wygodna także w podróży. Model wyposażony jest w niewielki nano odbiornik USB, który minimalnie wystaje poza kształt komputera. Można go bezpiecznie schować w specjalnym schowku znajdującym się na spodzie myszki.

Sculpt Comfort Mouse

Sculpt Comfort Mouse także powstała z myślą o użytkownikach Windows 8. Przycisk Windows znajduje się po jej wewnętrznej stronie. Wystarczy przesunąć po nim palcem w górę by uruchomić dostęp do podręcznych aplikacji. Przesuwając palcem w dół, uruchamia się menu z informacją o otwartych w tle programach. Możliwość 4-kierunkowej nawigacji, sprawdza się w łatwym dostępie do bocznego paska zadań, ale i w korzystaniu z aplikacji i poruszaniu się między nimi.

Myszka korzysta z optycznej technologii BlueTrack. Model wyposażony jest także w uniwersalną technologię Bluetooth, dzięki czemu można korzystać z niego na praktycznie każdym urządzeniu, np. komputerze, tablecie, konsoli czy telewizorze. Ponadto dzięki temu mysz nie potrzebuje podpięcia do portu USB.

Sculpt Comfort Mouse to myszka ergonomiczna, której specjalnie wyprofilowane kształty zapewniają wysoki komfort pracy i ograniczają zmęczenie dłoni. Mysz oferuje długi czas pracy. Zastosowana w urządzeniu technologia Microsoft Backpack sprawia, że gdy mysz nie jest używana, automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii. Dzięki temu na jednym zestawie baterii można pracować blisko rok.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
6 czerwca 2013, 10:10
Ja bym Ci proponował i tak kupić najtańszą myszkę bezprzewodową, bo chyba takich poszukujesz, gdyż sam mówiłeś, że nie chcesz żadnych dodatkowych przycisków itp, więc po co płacić za dużo?
avatar
~Anonim
6 czerwca 2013, 09:21
Witam! Ponad tydzień temu czytałem o tych myszkach na "dobreprogramy.pl" [http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-prezentuje-myszki-dla-Windows-8,Aktualnosc,41486.html]. Nawet waham się czy do laptopa kupić "Microsoft Sculpt Comfort Mouse" [http://www.microsoft.com/hardware/en-us/p/sculpt-comfort-mouse] czy jednak "Logitech M187 Blue". Cena za te myszki "Microsoftu" nie wydaje się być jakaś wielce wygórowana ;).
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto