A A A

NEC NC1100L - kompaktowy projektor laserowy

30 października 2013, 11:51
NEC NC1100L  - kompaktowy projektor laserowy

NEC Display Solutions zaprezentował podczas targów ShowEast 2013 na Florydzie NC1100L - pierwszy na świecie kinowy kompaktowy projektor laserowy, spełniający wymogi standardu DCI.

NEC NC1100L został zaprojektowany specjalnie dla niedużych i średnich ekranów kinowych o rozmiarze do 11m, jest pierwszym projektorem, wykorzystującym laserowe źródło światła (LLS – laser light source), co eliminuje konieczność korzystania z tradycyjnej lampy. Laserowe źródło światła zapewnia żywotność na poziomie około 20000 godzin, czyniąc projektor urządzeniem praktycznie bezobsługowym, o niezwykle niskim całkowitym koszcie posiadania (TCO).

NC1100L o wymiarach: 700mm x 1042mm x 315mm jest najmniejszym laserowym projektorem kinowym na rynku i może zostać łatwo zamontowany na standardowym podeście lub uchwycie sufitowym. Rozdzielczość 2K i zgodność ze standardem DCI oznacza, że projektor oferuje wysokiej jakości obraz, który jest wystarczająco jasny do uzyskania światła odbitego 14f-L na ekranach o rozmiarze do 11m w standardzie kolorów DCI (ekran o współczynniku odbicia światła 1.8).

NC1100L może zostać wykorzystany jako kompletne rozwiązanie do cyfrowego kina przy zastosowaniu tego samego serwera IMS (Integrated Media Server), który jest dostępny dla projektora NEC NC900C. Daje to rozwiązanie typu „all in one” – Integrated Media Block i 2TB przestrzeni dyskowej umożliwia elastyczne opcje połączeniowe i zapewnia oszczędności, ponieważ stosuje się mniej zewnętrznych urządzeń peryferyjnych.

- NC1100L przewodzi kategorii kompaktowych projektorów kinowych, dzięki swojej niezawodności, znacząco niższym kosztom eksploatacji i długiej żywotności laserowego źródła światła. Jesteśmy dumni, mogąc jako pierwsi w branży wprowadzić tego typu produkt na rynek, zapewniając tym samym najlepsze rozwiązanie dla: kin, obiektów użyteczności publicznej, galerii sztuki, teatrów i uniwersytetów. – powiedział Gerd Kaiser, Product Line Manager for Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto