A A A

NVIDIA i technologia G-SYNC

21 października 2013, 08:07
Firma NVIDIA zaprezentowała technologię NVIDIA G-SYNC, która po raz pierwszy w historii umożliwia idealną synchronizację karty graficznej i monitora, rozwiązując odwieczny problem rwań, zacięć i opóźnień w wyświetlaniu obrazu.
NVIDIA i technologia G-SYNC

Firma NVIDIA zaprezentowała technologię NVIDIA G-SYNC, która po raz pierwszy w historii umożliwia idealną synchronizację karty graficznej i monitora, rozwiązując odwieczny problem rwań, zacięć i opóźnień w wyświetlaniu obrazu.

Prace nad technologią G-SYNC trwały wiele lat i ostatecznie stworzono rozwiązanie, które synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z prędkością renderowania karty graficznej. W efekcie obrazy pojawiają się na monitorze natychmiast po wyrenderowaniu, obiekty są wyraźniejsze, a gry płynniejsze.

Od samego początku istnienia monitorów komputerowych, odświeżały one obraz ze stałą wartością, która najczęściej wynosiła 60 razy na sekundę (herców). Ze względu na dynamiczny charakter gier wideo, liczba klatek na sekundę renderowanych przez karty graficzne podczas gry ulega ciągłym zmianom. Próby zsynchronizowania monitora z kartą graficzną skutkują powstaniem zakłóceń obrazu. Włączenie synchronizacji pionowej (V-SYNC) eliminuje ten efekt kosztem wprowadzenia opóźnień w wyświetlaniu obrazu i spowolnień w grze, ponieważ częstotliwości odświeżania karty graficznej oraz monitora są różne.

Technologia G-SYNC eliminuje kompromis pomiędzy płynnością a dokładnością. Dzięki niej karta graficzna jest doskonale zsynchronizowana z monitorem, bez względu na ilość wyświetlanych klatek, sprawiając że gry komputerowe wyglądają jeszcze lepiej.

Technologia G-SYNC wykorzystuje moduł G-SYNC zaprojektowany przez firmę NVIDIA. Element ten, montowany w monitorach do gier, współpracuje ze sprzętem i oprogramowaniem zaimplementowanym w kartach graficznych opartych na architekturze Kepler.

Warto również wspomnieć, że wielu wiodących producentów monitorów i integratorów komputerów planuje w najbliższych miesiącach zastosować technologię G-SYNC w swoich produktach. Wśród nich znalazły się takie firmy, jak ASUS, BenQ, Philips , Digital Storm, EVGA, Falcon Northwest, Overlord i Scan Computers.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto