A A A

Na Snapchacie można przeklinać do woli

24 czerwca 2021, 15:00
Amerykański Sąd Najwyższy twierdzi, że szkoła nie może ukarać cheerleaderki za wulgarny post o szkolnych sportach.
Na Snapchacie można przeklinać do woli

Wolność wypowiedzi przede wszystkim

Uczennica Brandi Levy napisała w serwisie społecznościowym Snapchat: „Pieprzyć szkołę, k..., softball, k..., dopingować, k..., wszystko". Za karę została zawieszona w swojej drużynie cheerleaderek.

Sędzia Sądu Najwyższego USA, Stephen Breyer, podtrzymując wcześniejszą decyzję sądu apelacyjnego, stwierdził że karę zastosowano niesłusznie. W orzeczeniu (które zapadło stosunkiem głosów 8-1) amerykański wymiar sprawiedliwości ustalił, że prawa uczniów do wolności wypowiedzi przeważają nad interesem szkoły w zapobieganiu potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi mowy uczennicy. Breyer stwierdził ponadto, ze Levy opublikowała swoją wiadomość „poza godzinami szkolnymi i z dala od kampusu szkolnego".

fot. Oliver Graumnitz – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto