A A A

Na YouTubie szlaban na treści antyszczepionkowe

30 września 2021, 15:00
Serwis zablokuje wszystkie filmy mówiące, że powszechnie stosowane szczepionki są nieskuteczne lub niebezpieczne.
Na YouTubie szlaban na treści antyszczepionkowe

Nie tylko COVID-19

Obostrzenia dotyczące treści antyszczepionkowych były już stosowane przez Google'a (do niego należy platforma YouTube), ale na razie dotyczyły tylko szczepień przeciwko koronawirusowi. Jednak gigant idzie teraz o krok dalej i planuje blokować treści skierowane ogólnie przeciwko szczepionkom, również na takie choroby jak odra i ospa wietrzna.

Usuwane będą informacje mówiące m.in. o tym, że szczepionki powodują chroniczne skutki uboczne. Ban na treści antyszczepionkowe wynika z obaw, że tego rodzaju informacje przełożyły się na spowolnienie akcji szczepień w Stanach Zjednoczonych. YouTube nakazuje również znanym działaczom antyszczepionkowym – w tym Robertowi F. Kennedy'emu juniorowi i Josephowi Mercoli – zlikwidowanie ich kanałów. Informację tę podał dziennikowi „The Washington Post" wiceprezes YouTube'a ds. globalnego zaufania i bezpieczeństwa, Matt Halprin.

fot. Tymon Oziemblewski – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto