A A A

Na antypodach będą fedrować po nowemu

23 października 2021, 09:00
Raport Senatu Australii zwraca uwagę, że należy wprowadzić nowe przepisy dla górników aktywów cyfrowych, zawierające zniżki podatkowe.
Na antypodach będą fedrować po nowemu

Australijczycy lubią kryptowaluty

Senacka Komisja ds. Australijskiego Centrum Technologii i Finansów wzywa również do wprowadzenia jasnych zasad dotyczących tego, kiedy banki mogą odmówić współpracy z klientem biznesowym operującym alternatywnymi środkami płatności. Ze względu na wysokie ryzyko wiele australijskich instytucji finansowych nie angażuje się w ten sektor pieniężny.

„Komisja zaleciła opracowanie kompleksowych zasad w celu zapewnienia australijskiego przywództwa na rynku kryptowalut. Będziemy konkurencyjni wobec Singapuru, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych" – powiedział przewodniczący komisji Andrew Bragg.

Od początku 2020 roku australijski urząd podatkowy odnotował gwałtowny wzrost zainteresowania kryptowalutami Przełożyło się to na znaczny wzrost cen, wywindowanych do niespotykanych wcześniej poziomów.

Co szósty Australijczyk dysponuje kryptowalutą; zasoby cyfrowych pieniędzy w kraju są oceniane na równowartość ok. 8 miliardów dolarów australijskich (6 mld dolarów USA). Najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto