A A A

Nadchodzi Bluetooth 5.0

21 czerwca 2016, 13:30
Bluetooth to niemal obowiązkowy element wyposażenia każdego mobilnego urządzenia. Niedawno Bluetooth Special Interest Group zapowiedziało nową wersję.
Nadchodzi Bluetooth 5.0

Jak podają statystyki przedstawione przez Bluetooth SIG, z technologii Bluetooth korzysta ponad 8 miliardów urządzeń na całym świecie, a przewidywania wskazują na intensywny wzrost tej liczby w ciągu najbliższych lat.

W czym wersja 5 będzie lepsza od poprzednich? Wygląda na to, że we wszystkim. Technologia ma zagwarantować dwukrotnie większa szybkość przesyłania danych,a zasięg ma wzrosnąć czterokrotnie. Co więcej, za jednym razem będzie można wysłać aż osiem razy większe pliki. Kolejną zmianą ma być znaczne ułatwienie parowania ze sobą urządzeń. Jak to działa w praktyce będzie można się przekonać z końcem 2016 roku lub na początku 2017 roku, bo na ten okres zapowiedziane są pierwsze sprzęty wspierające Bluetooth 5.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto