A A A

Nadchodzi koniec ery VGA

10 grudnia 2010, 12:32
Nadchodzi koniec ery VGA

W świecie nowych technologii często jest tak, że jedna technologia odchodzi w niepamięć, by inne mogły swobodnie zająć ich miejsce. Tak też jest w przypadku złącza VGA, służącego do przesyłu obrazu.

Koalicja największych firm branży IT ogłosiła, że do 2015 roku chce ona zaprzestać używania złącza VGA w swoich urządzeniach. Wśród firm, które podpisały się pod oświadczeniem jest m.in. Intel. Nieco wysłużony już standard ma być w ostateczności całkowicie zastąpiony przez HDMI oraz DisplayPort, których główną zaletą jest przesyłanie obrazu o zdecydowanie lepszej jakości niż miało to miejsce w przypadku VGA.

Decyzja o stopniowym wycofywaniu tego standardu z użycia została podjęta również przez takie firmy jak AMD, Dell, Lenovo oraz Samsung i LG. Ma to pozwolić na zgranie się w czasie zarówno producentów komputerów, jak i wytwórców monitorów i wyświetlaczy.

Foto: stock.xchng / oreckel


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto