A A A

Najcieńszy na świecie dysk zewnętrzny trafia do Polski

7 marca 2011, 12:36
Najcieńszy na świecie dysk zewnętrzny trafia do Polski

Freecom wprowadził do swojej oferty najcieńszy na rynku, 2,5-calowy dysk zewnętrzny.

Freecom Mobile Drive Mg to 2,5-calowy dysk zewnętrzny, zaprojektowany specjalnie dla użytkowników laptopów typu MacBook. Wyposażony jest w bardzo szybkie złącze USB 3.0 zapewniające transfer na poziomie nawet 5000 Mbit/s (jest również wstecznie kompatybilny z USB 2.0). Natomiast wybrane modele posiadają dodatkowo złącze FireWire800, pozwalające osiągać transfer danych do 800 Mbit/s.

Wszystkie dyski Freecom Mobile Drive Mg zostały fabrycznie sformatowane do systemu plików HFS+, dzięki czemu nośniki są w pełni kompatybilne z każdym komputerem Mac i nie narzucają ograniczeń pod względem wielkości zapisywanego pliku (użytkownicy MacBook’ów korzystający z systemu MAC OS mają do wyboru formatowanie dysku jedynie w systemach plików FAT32 lub HFS+, przy czym na dysku sformatowanym w FAT32 nie można zapisywać plików powyżej 4 GB). Oprócz tego do każdego dysku producent dołączył oprogramowanie pozwalające na zmianę formatowania do FAT 32.

Aby podkreślić prestiżowy charakter produktu, obudowę nowego dysku Freecom wykonano z magnezu, który jest materiałem solidnym, ultralekkim i przyjaznym środowisku. Ponadto elegancki i gładki design sprawia, że dysk idealnie komponuje się z laptopem MacBook. Na komfort użytkowania dysku wpływa jego bezgłośna praca, co jest zasługą zastosowanego chłodzenia, niewymagającego użycia wiatraczków.

Dostępne są trzy modele dysków Freecom Mobile Drive Mg. Wersja o pojemności 320 GB posiada złącze USB 3.0 i wyróżnia się istotnym atutem – grubość nośnika to zaledwie 1 cm (pełne wymiary: 12 x 8,1 x 1 cm), a sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 347 zł. Z kolei dysk o pojemności 750 GB jest tylko nieznacznie grubszy – 1,5 cm (12 x 8,1 x 1,5 cm), wyposażony w złącze USB 3.0, dostępny w cenie 499 zł (SRP brutto). Natomiast ulepszona wersja Freecom MG o pojemności 750 GB posiada dodatkowo złącze FireWire800. Cena SRP brutto za ten model to 539 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto