AktualnościNajczęściej poszukiwane zawody w czerwcu

Najczęściej poszukiwane zawody w czerwcu

Wg statystyk serwisu InfoPraca.pl w czerwcu 2009 internauci przeszukujący bazę ofert najczęściej poszukiwali pracy w marketingu i public relations.

Najczęściej poszukiwane zawody  w czerwcu

Na kolejnych miejscach pod względem poszukiwanych zawodów przez potencjalnych pracowników znajdowały się hasła "praca manager", "praca dla studenta", "za granicą" oraz "praca finanse".

Poszukiwania zainteresowanych zatrudnieniem niezupełnie pokrywały się z zapotrzebowaniami pracodawców. Spośród 17 tysięcy ofert typu "zatrudnię" najwięcej było ofert w takich dziedzinach, jak ubezpieczenia, sprzedaż, produkcja, bankowość i usługi finansowe.

– Duża liczba osób poszukujących w ostatnim czasie pracy w marketingu i public relations nie powinna dziwić. Przez ostatnie lata ten kierunek bił rekordy popularności, a studenci marketingu i zarządzania stanowili aż 20 proc. wszystkich studentów w Polsce. (...) Jednak praca w marketingu i PR to także zajęcie sezonowe, które często wykonują np. studenci. Lato to czas wzmożonych akcji marketingowych, w związku z czym chwilowo rośnie zapotrzebowanie na pracowników związanych z marketingiem bezpośrednim – takimi słowami wyniki analizy statystycznej skomentował Beta Szilf-Nitka, dyrektor generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie