A A A

Najlepiej zarabiające aplikacje

9 listopada 2020, 07:00
Przychody TikToka wzrosły sześciokrotnie w ciągu roku; wpływy platformy YouTube zwiększyły się o ponad połowę.
Najlepiej zarabiające aplikacje

Ranking żniwiarzy

Firma Snsor Tower opublikowała listę najlepiej zarabiających aplikacji sieciowych niebędących grami, a pobiranycjh z platform Google Play i App Store.

Pierwsze miejsce zajął TikTok, druga była aplikacja YouTube, a trzecie miejsce przypadło Tinderowi.

 

Pomimo perturbacji

Wydatki użytkowników TikToka wyniosły w październiku br. 115 milionów dolarów; było to 6,2 raza więcej niż przed rokiem. Mało zaskakujący jest fakt, że lwią część wpływów (prawie 86%) zagwarantowali użytkownicy macierzystej platformy Douyin, czyli chińskiego pierwowzoru TikToka. Jednak mimo problemów aplikacji w Stanach Zjednoczonych o właśnie Amerykanie dostarczyli prawie 8% przychodów. Około 2% z sumy 115 milionów dolarów pochodziło z Turcji.

Druga lokata w zestawieniu przypadła aplikacji YouTube. Jej użytkownicy wydali w październiku niemal 94 miliony dolarów (oznacza to wzrost o 58% w stosunku rok do roku). Z sumy tej 56% pochodziło z USA, a 11% z Japonii.

Trzecie miejsce zajął Tinder (z przychodami wynoszącymi 54 miliony dolarów). Na czwartej i piątej pozycji uplasowały się Tencent Video i Disney+ (odpowiednio: 39 oraz 26 milionów dolarów przychodu).

fot. Sensor Tower


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto