A A A

Najtańsze komórki świata – ile kosztują?

3 czerwca 2014, 08:10
Dla wielu osób telefonu wciąż są tylko narzędziem do wykonywania połączeń głosowych. Doskonale wiedzą o tym producenci wprowadzając co jakiś czas klasyczne i tanie telefony do sprzedaży.
Najtańsze komórki świata – ile kosztują?

Niemały sukces odniosła Nokia 105 - klasyczna nowość, której cenę ustalono na poziomie 20 dol. - w Polsce kosztuje dokładnie 60 zł. Ma przy tym kolorowy wyświetlacz, gry, radio, wytrzymałą baterię i klawiaturę odporną na zachlapania.

Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie pieniądze, to w polskich sklepach można znaleźć kilka jeszcze tańszych urządzeń. Z danych z Ceneo wynika, że rekordzistą jest Maxcom MM430BB, który kosztuje 48 zł. Tylko o złotówkę droższa jest klapka Samsunga - model E1150. Południowokoreański producent ma swoje urządzenie również na trzecim miejscu, a jest nim Samsung GT-E1200 (53 zł). Wspomniana Nokia 105 okupuje dopiero 10 pozycję.

Maxcom MM430BB to najtańszy telefon według danych z Ceneo

Przyjrzyjmy się sytuacji panującej za granicą. Jednym z najtańszych telefonów w historii był Vodafone 150 - bardzo prosty model z niewielkim ekranem kosztujący niecałe 15 dol. Za równowartość 12 dol. w Chinach sprzedawany był telefon o nazwie Gongkai - wyjątkowo brzydkie ustrojstwo. Co ciekawe, jego wyposażenie obejmuje procesor 260 MHz, 8 MB pamięci RAM, dwukolorowy ekran OLED oraz moduł Bluetooth. Ma również slot kart pamięci, więc doskonale sprawdza się jako odtwarzacz mp3.

Gongkai

Był również Alcatel OneTouch 1010 za 8 dol. Rekordzistą jest jednak Hop-On Hop1800. Urządzenie wyceniono na 10 dol., ale połowa tej kwoty mogła wrócić do nabywcy, jeśli ten oddał zużyty telefon. Z tym urządzeniem wiąże się jeszcze jeden ciekawy fakt, a mianowicie brak wyświetlacza, więc chcąc nie chcąc można z niego tylko dzwonić i odbierać połączenia.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto