A A A

Najwięcej czasu przed ekranami w USA spędzają...

15 sierpnia 2019, 11:30
Naukowcy przygotowali podsumowanie, w którym pokazali, ile czasu spędzają w USA przed wyświetlaczami różne grupy wiekowe. Wyniki są zaskakujące.
Najwięcej czasu przed ekranami w USA spędzają...

Economist przygotował zestawienie podsumowujące czas, jaki spędzają dziennie przed ekranami Amerykanie reprezentujący poszczególne grupy wiekowe: 18-34, 35-49, 50-64 i po 65. roku życia. Zestawienie porównuje obecną sytuację z rokiem 2015. We wszystkich grupach wiekowych łączny czas spędzony przed ekranem wzrósł, a Amerykanie po 65. roku życia spędzają w taki sposób przeciętnie aż 10 godzin dziennie.

Badanie uwzględnia też, jaki procent czasu spędzonego przed ekranem przypada na komputer, smartfon i telewizor. Pomimo coraz większego zainteresowania taką aktywnością w każdej grupie wiekowej, TV wyraźnie traci na znaczeniu. Zainteresowanie nim nie zmalało jedynie wśród osób po 65. roku życia. Niezależnie od grupy wiekowej, średni czas przed komputerem przez lata utrzymuje się na stałym poziomie.

Na ogólny wzrost czasu spędzanego przed ekranem mają wpływ smartfony, najpopularniejsze wśród użytkowników między 18. a 34. rokiem życia. Badania pokazały, że bardziej uzależnione od tego typu aktywności są osoby starsze, poświęcające na to codziennnie około 3 godzin więcej od pozostałych osób. Naukowcy obliczyli też, że przeciętny użytkownik spogląda na ekran telefonu średnio 150 razy dziennie.

fot. 123RF

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto