A A A

Największe zagrożenia czerwca

4 lipca 2008, 12:57
Największe zagrożenia czerwca
Opublikowano najnowszy raport firmy ESET, pokazujący najczęstsze zagrożenia czerwca. Kolejny raz w pierwszej trójce pojawiły się konie trojańskie wykradające dane graczy sieciowych RPG, aplikacje adware, wirusy i robaki rozprzestrzeniające się za pośrednictwem plików autostartu. Pierwszą dziesiątkę zamyka groźny koń trojański, który może przysporzyć nieostrożnym internautom sporo kłopotów.

Wśród najaktywniejszych zagrożeń czerwca ESET wymienia również WIN32/Qhost – grupę koni trojańskich, które modyfikują ustawienia DNS na zainfekowanym komputerze, przez co zmianie ulega mapowanie nazwy domeny do konkretnego adresu IP. Użytkownik, wpisując w wyszukiwarce adres doskonale znanego sobie banku, może połączyć się z fałszywym serwisem, co z kolei może spowodować ujawnienie przez niego numerów NIK oraz PIN.

W pierwszej dziesiątce ostatniego raportu znalazł się również koń trojański ukryty w plikach Windows Media, który szybko rozprzestrzenia się w sieci dzięki atrakcyjnemu nośnikowi – plikom w formacie mp3 (WMA/TrojanDownloader.Wimad.N).Lista zagrożeń powstaje dzięki ThreatSense.Net – systemowi raportowania, stworzonemu przez ponad 10 milionów użytkowników programów ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus. Podejrzanie zachowujące się aplikacje są przesyłane do laboratoriów firmy ESET, gdzie są poddawane szczegółowej analizie, na podstawie której są tworzone niezbędne sygnatury nowych wirusów oraz raporty o zagrożeniach obecnych w sieci. Dzięki pomocy użytkowników udało się do tej pory zidentyfikować ponad 10 000 różnych zagrożeń. Pełna treść raportu dostępna jest na stronie www.eset.pl

Źródło: Inf. prasowa

Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto