A A A

Największy album fotograficzny na świecie

12 listopada 2013, 14:05
Największy album fotograficzny na świecie

W berlińskim Muzeum Komunikacji można podziwiać największy album fotograficzny na świecie. Nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy razem z firmą Samsung ustanowili tym samym nowy rekord Guinnessa.

Ponad 28 000 zdjęć włożonych w szesnaście olbrzymich kart, z których każda ma powierzchnię przeciętnego, jednopokojowego mieszkania. Nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy razem z firmą Samsung ustanowili nowy rekord Guinnessa, tworząc największy album fotograficzny jaki kiedykolwiek powstał.

Wspólnymi siłami firmy Samsung i niemieckich konsumentów powstał największy album świata - na każdej z jego szesnastu kart o wymiarach 5 m x 8 m mogłoby zostać wybudowane mieszkanie. Autorzy zdjęć, które zostały zaprezentowane w albumie to osoby, które włączyły się w projekt, dzieląc się chwilami i emocjami ze swojego życia.

W ramach akcji Samsung promującej nowy model smartfonu GALAXY S4 Zoom, fani marki w serwisie Facebook zostali poproszeni o nadsyłanie zdjęć pokazujących kim są, jak żyją, co sprawia im radość. W ciągu dziesięciu dni od ogłoszenia projektu w serwisie Facebook, organizatorzy otrzymali ponad 36 000 zdjęć, z których wybrano 28 000 i wydrukowano. Znalazły się one na wielkich kartach złączonych w jeden, gigantyczny album fotograficzny. We wrześniu został on uznany za największy album fotograficzny na świecie i oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Album można obecnie podziwiać w berlińskim Muzeum Komunikacji.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
ileo
12 listopada 2013, 16:47
Problem tylko z oglądaniem zdjęć, które są w górnych rzędach :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto