A A A

Nano-chłodzenie od Zalmana

18 lutego 2014, 08:00
Zalman zaprezentował nowe chłodzenie wodne - Zalman Reserator 3 MAX DUAL. Wyróżnia się ono zastosowaniem specjalnie wybranych nanofluidów w płynu chłodniczym.
Nano-chłodzenie od Zalmana

Wspomniany płyn chłodniczy nie składa się już tylko z destylowanej wody i koncentratu antykorozyjnego. Po długich pracach i analizach dodano do niego jeszcze specjalnie wybrane nanofluidy, które wykonane są metalu, tlenków i nanorurek węglowych. Do tego dochodzi podwójna chłodnica 240mm, która tak naprawdę składa się nie z dwóch, ale z czterech oddzielnych radiatorów chłodzonych przez dwa ciche i inteligentne wentylatory 120mm typu PWM. Inteligentne, bo zmieniają one prędkość obrotową w zależności od temperatury systemu. W wydajnej pompie o efektywności 90 litrów na godzinę zastosowano nowy mikro-silniczek, który ma zdecydowanie dłuższy średni bezawaryjny czas pracy i przede wszystkim działa o wiele ciszej.

Maksymalna wydajność chłodzenia Zalman Reserator 3 MAX DUAL wynosi 350W. Dzięki temu zestaw poradzi sobie z wszystkimi najmocniejszymi procesorami ze stajni zarówno Intel, jak i AMD. Do Reseratora zaleca się jednak stosować procesory z odblokowanym mnożnikiem. W czasie pracy chłodnica i blok wodny są podświetlane na niebiesko. Cały układ wodny jest zamknięty i nie wymaga dodatkowej konserwacji. Zalman poświęcił także dużo czasu na pracę z kompletnymi nowicjuszami przy projektowaniu nowych elementów montażowych. Instalacja jest przez to szybka i intuicyjna.

Zalman Reserator 3 MAX DUAL będzie do kupienia w Polsce pod koniec marca w cenie 499zł brutto. Model ma być dostępny we wszystkich sklepach współpracujących bezpośrednio z dystrybutorem Caseking.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto