A A A

Nauczycielskie rekomendacje aplikacji edukacyjnych

16 kwietnia 2020, 14:25
Google postanowił zwiększyć dostępność aplikacji, które zostały przetestowane przez nauczycieli.
Nauczycielskie rekomendacje aplikacji edukacyjnych

Sklep Play ułatwia znajdowanie gier i zabaw dla najmłodszych.

Nowa karta o nazwie. „Dzieci” została dodana do Sklepu Play. Dzięki temu rodzice i opiekunowie będą mogli łatwiej i szybciej znaleźć odpowiednie programy dla swoich podopiecznych. Aplikacje, które trafią do tej zakładki, są po wstępnej selekcji pod względem gwarancji prywatności.

 

Przyspieszony plan

Jak twierdzi koncern, plan na dodanie takiej karty istniał od dawna. Pandemia jednak przyspieszyła zrealizowanie tego pomysłu z powodu nieprzewidzianych zmian w trybie życia dzieci i młodzieży.

Do współpracy nad zawartością karty „Dzieci” zaproszono nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych. Przydzielają oni punkty poszczególnym programom, oceniając zawarte w nich treści i walory edukacyjne. Te najlepsze będą oznaczone hasłem „zatwierdzone przez nauczycieli”.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto