A A A

Nawigacja na 7-calowym ekranie

22 lipca 2008, 15:17
Nawigacja na 7-calowym ekranie

Mio Technology wprowadza zaawansowany systemu nawigacji satelitarnej, połączonej z odtwarzaczem audio, wideo i oglądaniem zdjęć – Mio C725. Został on wyposażony w duży, dotykowy, 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów.

Do przeliczania, dekodowania filmów i dźwięku wykorzystano szybki procesor firmy Samsung 2443 o częstotliwości taktowania 400 MHz. Urządzenie wyposażono w 20-kanałowy odbiornik GPS zgodny ze standardem SiRF star III. Dzięki temu wyznaczenie pozycji jest znacznie szybsze i dokładniejsze.

Mapy i wszelkie dane przechowywane są w pamięci statycznej o pojemności 2 GB (ROM) i 64 MB pamięci dynamicznej (RAM). Cechą szczególną urządzenia jest bogaty zestaw złączy. Mio C725 ma wbudowany czytnik kart SD/MMC, także złącze USB, które pozwala na podłączenie do niego np. pendrive'a USB. Oprócz tego ma także mini-USB, wyjście 3,5 mm audio do podłączenia słuchawek, AV do podłączenia przenośnych odtwarzaczy, takich jak DVD czy Digital TV. Szczególnie przydatną funkcją jest nadajnik działający w pasmach FM, za pomocą którego przesyłany jest bezprzewodowo dźwięk do systemu audio. W ten sposób można w bardziej komfortowych warunkach słuchać muzyki lub dźwięków pochodzących z odtwarzanego filmu. Mio C725 obsługuje wszystkie popularne formaty plików multimedialnych MP4, MOV, AVI, WMV, ASF i 3GPP.

Oprogramowanie nawigacyjne to aplikacja MioMap 2008 zawierająca mapy 38 krajów europejskich. Oczywiście istnieje możliwość doinstalowania map innych krajów. Urządzenie może być używane również jako zestaw przenośny. Zestaw został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh, który przy pełnym naładowaniu wystarcza na około 1,5 godziny pracy urządzenia. System ma wymiary 123x182x23 mm i waży 380 g.

Produkt będzie dostępny w trzecim kwartale 2008. Planowana cena urządzenia to 1599 zł brutto.

Źródło: MIO


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto