A A A

Netbook Eee PC z dotykowym ekranem

10 października 2008, 11:32
Netbook Eee PC z dotykowym ekranem

Firma Asustek Computer zamierza wzbogacić swoją ofertę netbooków z serii Eee PC o kilka modeli w wersji z dotykowym ekranem. Pierwsze egzemplarze nowych produktów zostaną zaprezentowane na targach elektroniki użytkowej CES 2009, które rozpoczną się 8 stycznia.

Na razie nie podano informacji, które konkretnie modele zostaną wyposażone w dotykowy ekran. Prawdopodobnie będzie to uzależnione od potrzeb rynku.

Samson Hu, general manager Eee PC business Asustek ujawnił również kolejne plany firmy dotyczące rozwoju sektora netbooków. Asus zamierza wprowadzić na rynek nowe modele, w których centralną jednostką obliczeniową będzie wciąż jeszcze oczekiwany dwurdzeniowy układ Intel Atom. Jak szybko to nastąpi, zależy już tylko od daty udostępnienia tych układów przez producenta. Modeli Eee PC z Dual Core również możemy się spodziewać w wersji z dotykowym ekranem.

Panel dotykowy i dwurdzeniowy Atom, na którym ma być oparty netbook Eee PC, to nie koniec niespodzianek w sektorze netbooków Asusa. Tajwański producent zapowiada, że zostanie opracowany nowy model Eee PC, którego cena nie przekroczy 225 euro. Model ten trafi do sprzedaży w 2009 r.

Źródło: DigiTimes, Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto