A A A

Netflix poczuł na plecach oddech konkurencji

21 stycznia 2022, 17:00
Serwis streamingu wideo Netflix przyznał, że rywalizacja w branży jest bardzo silna.
Netflix poczuł na plecach oddech konkurencji

Czy Netflix poradzi sobie w wyścigu usług VOD (wideo na życzenie)?

Właściciele Netfliksa poinformowali w raporcie za ostatni kwartał 2021 roku, że koncern obawia się rosnącej konkurencji. Dodali, że według prognoz w pierwszym kwartale 2022 roku na platformie przybędzie 2,5 mln nowych użytkowników, co byłoby znacznym spadkiem w porównaniu z Q1 2021, kiedy usługę wykupiło 3,98 mln osób. Po kilku godzinach od ogłoszenia prognozy wycena akcji Netfliksa spadła o 18 proc.

Dodatkowym czynnikiem, który może spowodować zmniejszony napływ nowych klientów, są ceny. W styczniu Netflix podniósł koszt abonamentu w USA i Kanadzie z 13,99 dolarów do 15,49.

Kto jest groźny dla Netflixa?

Platforma walczy za Atlantykiem z takimi potęgami jak HBO, Disney czy ViacomCBS, ale na razie jej pozycja nie jest zagrożona. W zeszłym roku 6 z 10 najczęściej wyszukiwanych na świecie produkcji filmowych należało do Netfliksa.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto