A A A

Nie ominiesz już bana na Twitchu

2 grudnia 2021, 14:00
Twitch uruchamia narzędzie wykrywające zablokowanych użytkowników.
Nie ominiesz już bana na Twitchu

Odbiją się od drzwi

W należącym do Amazona serwisie do transmisji wideo przebiegu gier i rozgrywek e-sportu wprowadzono funkcję wykrywania zablokowanych użytkowników próbujących odwiedzić kanały, w których ich zbanowano.

Narzędzie o nazwie Suspicious User Detection (SUS) ma sygnalizować omijanie blokad przez zablokowane osoby i wskazywać je moderatorom, aby ci mogli interweniować.

Alison Huffman, dyrektor Twitcha ds. zdrowia społeczności, mówi że nowa funkcja do oznaczania nieuczciwych użytkowników ma wykrywać określone rodzaje zachowań i cechy kont z wykorzystaniem mechanizmów uczenia maszynowego.

Użytkownicy od pewnego czasu naciskali na Twitcha, aby ten skutecznie usuwał z platformy osoby nękające innych poprzez masowe wysyłanie wiadomości.

SUS ma być domyślnie włączone dla wszystkich kanałów Twitcha. Będzie można go jednak wyłączyć lub wskazać narzędziu wybranych użytkowników, aby poddać ich dokładniejszej obserwacji.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto