A A A

Nieaktualizowany system zainfekowany w 240 sekund

15 lipca 2008, 16:08
Nieaktualizowany system zainfekowany w 240 sekund

Świeżo zainstalowany system Windows po podłączeniu do internetu może być zainfekowany, zanim zostaną pobrane krytyczne aktualizacje. Średni czas do pierwszej infekcji jest krótszy niż 4 minuty – donosi Internet Storm Centre.
Ośrodek systematycznie mierzy tzw. czas przetrwania, który w ostatnich dwóch latach skrócił się radykalnie do 240 sekund. Winne są temu używane przez hakerów automatyczne aplikacje poszukujące w sieci pozbawionych aktualizacji systemów. Po wykryciu potencjalnej ofiary jest podejmowany atak na maszynę. Są w nim wykorzystywane powszechnie znane luki bezpieczeństwa dawno załatane przez kolejne aktualizacje, których brakuje w nowym systemie.

Eksperci z ISC radzą, aby przed podłączeniem nieaktualizowanego systemu do internetu zainstalować w nim oprogramowanie firewall. Skuteczne może być także stosowanie maskarady sieci – NAT.

Źródło: The Register


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto