A A A

Niebezpieczne kamery Tesli

10 grudnia 2021, 15:00
Niektóre modele Tesli mają uszkodzone systemy wspomagania kierowcy.
Niebezpieczne kamery Tesli

Cicha naprawa elektryków

Według kanału CNBC Tesla wymieniła przednie błotniki w kilkuset samochodach Model S, X i 3. Przyczyną ma być usterka pakietu ułatwiającego prowadzenie pojazdu. Koncern nie zdecydował się na wycofanie samochodów ze sprzedaży, a tylko na przeprowadzenie kampanii serwisowej polegającej na wymianie elementów nadwozia z wbudowanymi kamerami śledzącymi tzw. martwe pole.

Tesla uzgodniła wymianę kamer w pojazdach z amerykańską Narodową Administracją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA). Instytucja poinformowała, że śledzi napływające informacje o usterkach aut Tesli i jednocześnie poprosiła ich nabywców o sygnalizowanie wad zagrażających bezpieczeństwu, które powinny kwalifikować samochody do wycofania ze sprzedaży.

NHTS stwierdziła, że prawo w USA „zabrania producentom sprzedaży pojazdów z wadami konstrukcyjnymi, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa".

Według Davida Friedmana, wiceprezesa amerykańskiej organizacji ochrony praw konsumentów Consumer Reports i byłego urzędnika NHTSA, usterka systemu monitorowania martwego pola należy do wad stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa.

fot. dominickvietor - Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto