A A A

Niemcy buntują się przeciw Nokii

25 stycznia 2008, 10:56
Niemcy buntują się przeciw Nokii

Decyzja o przeniesieniu fabryki Nokii z Niemiec do Rumunii wywołała falę protestów u naszych zachodnich sąsiadów. W ramach buntu przeciwko fińskiemu producentowi telefonów wielu Niemców rezygnuje z używania komórek Nokii.
Jak wynika z badań instytutu Forsa, aż 56 procent Niemców zapowiada, że przy zakupie telefonu komórkowego nie będą w ogóle brali pod uwagę modeli Nokii. Z fińskich komórek zrezygnowali już Peter Struck, przewodniczący partii SPD w niemieckim parlamencie, oraz szef resortu ochrony konsumenta Horst Seehofer.

W wyniku likwidacji fabryki w Bochum pracę straci około 2300 osób. Przedstawiciele Nokii tłumaczą decyzję względami finansowymi – produkcja telefonów w Rumunii ma znacznie obniżyć koszty.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto