A A A

Niemcy rozważają zamknięcie Telegrama

12 stycznia 2022, 14:20
Minister spraw wewnętrznych nie wyklucza opcji ostatecznej.
Niemcy rozważają zamknięcie Telegrama

Zarzut: naruszanie niemieckiego prawa

Według Nancy Faeser, niemieckiej minister spraw wewnętrznych, komunikator Telegram jest popularny wśród grup skrajnie prawicowych i osób, które sprzeciwiają się ograniczeniom wynikającym z pandemii. Jego działanie narusza Network Enforcement Act (zwane także jako Facebook Act) – niemieckie prawo ustanowione w celu zwalczania mowy nienawiści i zapobiegania dezinformacji w sieciach społecznościowych.

Telegram umożliwia publikowanie wiadomości w grupach publicznych do 200 tysięcy członków, co daje ogromny zasięg zamieszczanym za jego pośrednictwem treściom. Takie otwarte kanały podlegają regulacjom Network Enforcement Act. Według informacji grupy medialnej Funke niemiecki Federalny Urząd Sprawiedliwości prowadził dwa postępowania przeciwko Telegramowi, jednak właściciel komunikatora miał zignorować wezwania do usunięcia szkodliwych treści.

Władze naszego zachodniego sąsiada rozmawiają z innymi krajami Unii Europejskiej o uregulowaniu zasad funkcjonowania Telegrama. Nie wykluczają też opcji radykalnej, czyli wprowadzenia zakazu działalności komunikatora w Niemczech.

fot. Eyestetix Studio – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto