A A A

Nieoryginalne zamienniki są niebezpieczne dla ludzi

24 czerwca 2014, 07:30
Apple chce walczyć z problemem nieoryginalnych i niebezpiecznych dla zdrowia ładowarek.
Nieoryginalne zamienniki są niebezpieczne dla ludzi

Amerykański producent będzie sprzedawał nowe ładowarki ze zniżką i jednocześnie wystartuje z akcją uświadamiającą o zagrożeniach wynikających z korzystania z tanich zamienników.

Podjęcie odpowiednich kroków stało się konieczne po serii wypadków z udziałem iPhone'ów, iPadów i ładowarek innych firm. Jeden z poszkodowanych użytkowników zapadł nawet w śpiączkę.

Problem nie dotyczy tylko sprzętów Apple, ale smartfonów i komórek wszystkich producentów. Życiu i zdrowiu zagraża posługiwanie się zarówno nieoryginalnymi ładowarkami jak również bateriami. Dlatego w razie konieczności wymiany któregoś z tych sprzętów warto dołożyć kilka złotych i sięgnąć po oryginały, a nie tanie zamienniki.

Zdjęcie główne : Nastolatka poszkodowana przez Galaxy S III. Fot. Andree-Noelle Pot


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
24 czerwca 2014, 08:21
Witam! Szczerze mówiąc - jak zobaczyłem tytuł "Nieoryginalne zamienniki niebezpieczne dla ludzi" pomyślałem, że chodzi o zamienniki atramentów do drukarek (np. "Active Jet"). Pomyślałem sobie, że może są produkowane z jakichś silnie toksycznych związków niebezpiecznych dla ludzi. Ale jak się wczytałem w newsa, to zrozumiałem, że chodzi o ładowarki. Nie pierwszy - i z pewnością nie ostatni raz słyszymy o niebezpieczeństwach związanych z używaniem nieoryginalnych ładowarek ;).
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto