A A A

Niewidzialne słuchawki

11 stycznia 2022, 08:00
Kolejna ciekawostka z tegorocznych targów CES – „słuchawki” firmy Noveto.
Niewidzialne słuchawki

Tylko dla twoich uszu

Izraelska firma Noveto pokazała na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas bezprzewodowy system dźwiękowy N1. Chociaż Noveto N1 przypomina wyglądem zwykły soundbar, to jednak znacznie się od niego różni. System izraelskiej firmy nie działa jak zwykły głośnik, ale wysyła dźwięki za pośrednictwem odpowiednio ukształtowanej wiązki bezpośrednio do uszu odbiorcy.

Wiązka przesyłana jest przez pomieszczenie prawie niesłyszalnie, a za uszami słuchającego tworzy niewielkie strefy wypełnione dźwiękiem przestrzennym. Dzięki temu odbiorca słyszy dźwięk o normalnym natężeniu, a osoby w pobliżu tylko cichy szmer.

Noveto N1 śledzi położenie głowy słuchacza za pomocą czujników rozpoznawania twarzy i na podstawie ich wskazań odpowiednio kształtuje wiązkę, która trafia zawsze w okolice uszu.

Jeżeli sprawność zestawu N1 się potwierdzi, będzie on doskonałą alternatywą dla klasycznych słuchawek. Przedstawiciele Noveto poinformowali, że zacznie sprzedawać system N1 w połowie 2022 roku. Nie podano jednak jego ceny.

fot. Noveto


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto