A A A

Nokia Lumia 2520 - tablet z Windows RT

22 października 2013, 14:05
Nokia zaprezentowała swój pierwszy w historii nowoczesny tablet - Nokia Lumia 2520.
Nokia Lumia 2520 - tablet z Windows RT
Nokia zaprezentowała swój pierwszy w historii nowoczesny tablet - Nokia Lumia 2520.

Nokia zaprezentowała swój pierwszy w historii nowoczesny tablet - Nokia Lumia 2520. Nokia Lumia 2520 ma ekran o przekątnej 10,1 cali o rozdzielczości Full HD oraz procesor Snapdragon 800. Sprzęt zapewnia łączność 4G LTE i Wi-Fi. Wyposażony jest też w aparat o rozdzielczości 6,7 megapiksela, a także - jako pierwszy tablet w historii - w optykę Carl Zeiss. Nokia Lumia 2520 działa z systemem Windows RT 8.1. Całość może pochwalić się akumulatorem o pojemności. 8000 mAh.


Model Nokia Lumia 2520 to również wiele aplikacji dostępnych wyłącznie dla rodziny produktów Nokia Lumia, w tym opracowana wspólnie ze studiem DreamWorks Animation specjalna wersja interaktywnej gry „Dragon’s Adventure”. W tablecie Nokia Lumia 2520 zainstalowana jest również aplikacja Nokia Storyteller do porządkowania zdjęć oraz nagrań wideo w postaci pełnej wrażeń historii na mapie, a także Nokia Video Director - aplikacja, dzięki której użytkownik zyskuje możliwość edycji i twórczej obróbki filmów nagranych tabletem Nokia Lumia 2520 oraz smartfonami Nokia Lumia. Dzięki zintegrowanym mapom HERE Maps Nokia Lumia 2520 jest jedynym tabletem, w którym szybkie i niezawodne mapy są w pełni dostępne w trybie offline. W tablecie fabrycznie instalowane są również specjalne wersje aplikacji Nokia Muzyka i Mix Radio.Jako uzupełnienie tabletu Nokia Lumia 2520 Nokia proponuje  urządzenie peryferyjne: klawiaturę Nokia Power Keyboard. Nokia Power Keyboard oferuje dwa wbudowane porty USB i nawet pięć dodatkowych godzin pracy na baterii, dzięki czemu nie trzeba się martwić nagłym wyczerpaniem energii. Pełniąca rolę okładki klawiatura Nokia Power Keyboard ma również w pełni funkcjonalną klawiaturę numeryczną i trackpad obsługujący gesty, dzięki którym pisanie przebiega równie płynnie jak na laptopie. Urządzenie ma instalowany fabrycznie pakiet Microsoft Office z programem Microsoft Outlook. Tablet Nokia Lumia 2520 będzie dostępny w kolorach czerwonym i białym z wykończeniem błyszczącym, a także w kolorach błękitnym i czarnym z wykończeniem matowym.Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku, a cena bez uwzględniania podatków i dopłat ma wynosić 499 USD. Sprzedaż tabletu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Finlandii, a wkrótce potem będzie można go kupić również w innych krajach. Klawiatura Nokia Power Keyboard będzie oferowana wraz z modelem Nokia Lumia 2520 w zalecanej cenie detalicznej 149 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto