A A A

Nokia nie znika z rynku?

27 października 2014, 13:30
Czy klasyczne komórki zostają z marką Nokia? Jak można wyczytać na serwisie Phone Arena wszystko wskazuje, że tak.
Nokia nie znika z rynku?

Kilka dni temu amerykański gigant przyznał, że rezygnuje z marki Nokia w kontekście nazewnictwa swoich przyszłych smartfonów. Wiemy również, że teraz będą się one nazywać Microsoft Lumia. Nowa marka znajdzie się także na wszystkich stronach www i w mediach społecznościowych poświęconych tym urządzeniom. Niektóre oddziały już dokonały stosownych zmian.

Marka Nokia pozostanie natomiast na smartfonach Lumia będących obecnie w sprzedaży oraz przyszłych klasycznych i tanich komórkach pozbawionych systemu operacyjnego. W kontekście tych ostatnich Microsoft woli nie ryzykować i korzystać z doskonale rozpoznawalnej marki.

Warto przypomnieć, że fińska Nokia sprzedała tylko dział zajmujący się produkcją telefonów. Firma wciąż radzi sobie doskonale w segmencie rozwiązań sieciowych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto