A A A

Nokia ogłosiła zmianę na stanowisku prezesa

3 marca 2020, 09:05
Rajeev Suri przez kilka lat nie zwiększył wartości firmy. Teraz musi pożegnać się ze stanowiskiem.
Nokia ogłosiła zmianę na stanowisku prezesa

Nokia ogłosiła, że od 1 września br. koncern będzie mieć nowego dyrektora. Ze stanowiskiem pożegna się – po ponad ćwierć wieku współpracy z firmą – Rajeev Suri. zostanie on zostanie zastąpiony przez Pekkę Lundmarka, obecnego prezesa zarządu spółki Fortum zajmującej się sprzedażą prądu oraz gazu. Po objęciu sterów w Nokii Lundmark pozostanie w Fortum do 2021 r. na stanowisku doradcy.

Nowy prezes Nokii deklaruje, że jego głównym zadaniem będzie zapewnienie firmie dobrej pozycji w czasie rozwoju technologii 5G. W ostatnich latach przedsiębiorstwo przejęło m.in. spółkę Alcatel-Lucent, co pozwoliło jej wzmocnić swoją pozycję na tym właśnie rynku.

Inwestycje koncernu w tym sektorze mogły jednak budzić niepokoje inwestorów, bo firma z tego powodu zawieszała wypłaty należności. Stojące przed Lundmarkiem zadanie może być więc trudne, patrząc na regularnie malejącą wartość firmy. Suri zarządzał Nokią od 2014 r., a w trakcie jego kadencji cena akcji zmalała o około 47%. Najprawdopodobniej to właśnie nieumiejętność zwiększenia zysków firmy jest główną przyczyną zmiany na stanowisku.

Pierwsze pozytywne skutki tej decyzji Nokia odczuła już w reakcjach inwestorów – odnotowano 4-procentowy wzrost ceny akcji.

fot. Wikipedia, Arno Mikkor (na zdjęciu nowy prezes Nokii)


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto