A A A

Notatnik zyska tryb ciemny

9 grudnia 2021, 09:30
Microsoft testuje zmiany w swojej klasycznej aplikacji.
Notatnik zyska tryb ciemny

Nowy Notatnik w przyszłych aktualizacjach Windows 11

Jak informuje Microsoft, stary dobry Notatnik będzie nowocześniejszy. Na razie zapoznali się z nim uczestnicy programu Windows 11 Insiders, korzystający z nowości publikowanych w kanale deweloperskim.

Aplikacja zyska kilka nowych funkcji, wizualnych i nie tylko. Przede wszystkim pojawi się w niej tryb ciemny. Poza tym odświeżone zostanie menu wywoływane po naciśnięciu prawego przycisku myszy. Połączone będą ponadto narzędzia wyszukiwania oraz wyszukiwania i zastępowania tekstu – w wersji znanej obecnie są to dwa osobne okna; po aktualizacji funkcje te mają się znaleźć na jednym pasku.

Kolejna zmiana, zapewne jedna z bardziej wyczekiwanych, to wprowadzenie wieloetapowego cofania poleceń. Dotychczas Notatnik umożliwiał cofnięcie tylko ostatniego kroku.

Użytkownicy Windowsa 11 jeszcze trochę poczekają na wdrożenie nowej wersji aplikacji, na razie sprawdzać ją będą testerzy. Więcej ma temat planowanych zmian można przeczytać tutaj.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto