A A A

Nowa karta graficzna Radeon Pro V340

28 sierpnia 2018, 10:00
W trakcie trwających targów VMWorld w Las Vegas firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną Radeon Pro V340, która stanowi dwu-układowe rozwiązanie dla infrastruktury VDI (Virtual Desktop Infrastructure).
Nowa karta graficzna Radeon Pro V340

 

Współczesne zmiany na rynku pracowniczym w połączeniu z lawinowym przyrostem liczby danych wpływają na znaczny wzrost zapotrzebowania na wizualizację realizowaną w chmurze. Prawie ¾ (75%) pracowników będzie działało mobilnie do 2020 roku, a rozmiar świata cyfrowego podwaja się co dwa lata. Radeon Pro V340 bazuje na architekturze AMD „Vega" i został zaprojektowany tak, aby sprostać tym ewoluującym potrzebom korporacyjnym. To pierwsze rozwiązanie VDI wyposażone w 32 GB ultra-szybkiej pamięci HBM 2 generacji, dzięki czemu zapewnia ekstremalnie wysoką wydajność i dużą liczbę obsługiwanych użytkowników w środowiskach zwirtualizowanych.

Wśród zaawansowanych funkcji i cech tej karty są:

- Największa liczba obsługiwanych użytkowników: nawet 32 1-gigabajtowe maszyny wirtualne, o 33% więcej niż konkurencyjne rozwiązania.

- Zintegrowany silnik enkodujący: możliwość kompresowania niezależnych strumieni wideo zarówno w formacie H.264 jak i H.265 zapewnia jakość wideo, jakiej oczekują w szczególności użytkownicy odpowiedzialni za projekty i produkcję, a menedżerom IT pomaga wyeliminować wąskie gardła po stronie procesora.

- Ultra-szybki bufor ramek: pamięć ECC (Error Correcting Code), lepsza efektywność energetyczna niż rozwiązania konkurencji, niewiarygodnie szybkie działanie aplikacji.

Radeon Pro V340 jest wyposażony w technologię AMD MxGPU, która jest jedynym w branży sprzętowym rozwiązaniem do wirtualizacji kart graficznych bazującym na standardowej w branży technologii SR-IOV (Single Root I/O Virtualization). Dzięki połączeniu potencjału oprogramowania i sprzętu AMD MxGPU zapewnia wysoką i przewidywalną wydajność wraz z największą liczbą obsługiwanych użytkowników bez potrzeby ponawiania kosztów licencyjnych.

Radeon Pro V340 powinien być dostępny w 4 kwartale 2018 roku w ofertach wiodących dostawców odpowiednich systemów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto