A A A

Nowa linia głośników Yamahy

26 października 2010, 11:20
Nowa linia głośników Yamahy

Yamaha na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Berlinie zaprezentowała swoją nową serię głośników NS-500. Produkty z tej linii trafiły właśnie do sprzedaży.

Bazując na wielokrotnie nagradzanej serii Soavo, NS-500 wykorzystuje konstrukcję obudów bez wykorzystania powierzchni równoległych, co eliminuje rezonanse jednocześnie zapewniając wysoką jakość dźwięku. Producent poinformował, że nowa linia Yamahy NS-500 jest już dostępna w sprzedaży. W jej skład wchodzą: kolumny podłogowe, kolumny podstawkowe, głośnik centralny i subwoofer. Seria ta jest idealna zarówno do systemów stereo jak i do systemów dźwięku surround.

NS-F500

Yamaha w nowej serii NS-500 radykalnie poprawiła dźwięk, nie stosując ekranowania magnetycznego we wszystkich głośnikach za wyjątkiem subwoofera. Dzięki czemu, dźwięki wydobywające się z tych pięknie zaprojektowanych kolumn są żywe i bez typowych zakłóceń wynikających z wysokiej głośności. Głośniki niskotonowe oraz te ze średniego zakresu, wykonane są ze sprawdzonego materiału użytego w serii Soavo: A-PMD. Membrana A-PMD (The advanced polymer-injected mica diaphragm) jest lekka jak klasyczna membrana papierowa i tak samo mocna jak stożek z żywicy. Została wykonana z wysokiej jakości mieszkanki tworzywa sztucznego i miki, co wpływa na wysoki stopień sztywności i zapewnia niezwykle szybką odpowiedź sygnału wzmacniacza. Dzięki temu, zostaje zapewnione precyzyjne odtwarzanie dźwięku bez żadnych zabarwień. Natomiast dla głośników wysokotonowych, inżynierowie wybrali jedną ze sprawdzonych koncepcji Yamaha - kopułkę aluminiowo-magnezową. Zapewnia to wyjątkowo czyste tony z wysokiego zakresu, zgodnie ze współczesną kalibracją.

Yamaha opisuje dźwięk wydobywający się z kolumn serii NS-500 jako "relaksujący". Podejście projektantów do charakterystyk muzycznych w dużym stopniu przyczyniło się do "dużego, przyjemnie spokojnego" dźwięku. Wyjątkowe brzmienie oferuje szczególnie kolumna podlogowa NS-F500, posiadająca 3-drożną konstrukcję z systemem bass-reflex. Oprócz 16 cm głośnika niskotonowego, NS-F500 jest wyposażony w 13-cm głośnik niskotonowy / średniotonowy zapewniając tym samym wyjątkowo dokładny podział częstotliwości. 3 cm głośnik wysokotonowy zapewnia doskonałe odtwarzanie wysokich tonów, bez przeciwdziałania doskonałej jakości dźwięku przez nadmierną obecność wysokich tonów. Wynikiem takiej kombinacji jest zakres częstotliwości między 35 Hz i 50 kHz. NS-F500 wyposażona została także w solidne kolce zapewniające dobry kontakt z podłożem.

NS-SW500

Kolumna podstawkowa NS-B500 również cieszyła się szczególną uwagą w trakcie konstruowania nowej serii NS-500. Pomimo kompaktowych rozmiarów, może być używana jako głośnik efektowy w systemach wielokanałowych, jak również w trybie stereo. NS-B500 oparte jest na 2-drożnej obudowie typu bass-reflex. Posiada 12 cm głośnik niskotonowy z membraną Advanced PMD firmy Yamaha, a także 3 cm głośnik wysokotonowy z aluminium. W trybie surround, NS-B500 wspierana jest przez głośnik centralny NS-C500. Aby zapewnić optymalną jakość dialogu NS-C500 posiada dwa 12 cm głośniki niskotonowe/średniotonowe, jak również 3 cm głośnik wysokotonowy. Natomiast subwoofer NS-SW500, tworzy solidny fundament basowy w konfiguracji surround. NS-SW500 oparty jest na opatentowanej przez firmę Yamaha technologii Advanced YST II oraz QD-Bass. Zapewnia maksymalny bas mimo stosunkowo zwartej obudowy. Aktywny subwoofer obejmuje zakres od 20 do 160 Hz o mocy 250 watów, produkując doskonałe efekty dźwiękowe i basowe.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto