A A A

Nowa seria drukarek przenośnych Brother RJ

24 maja 2012, 12:26
Nowa seria drukarek przenośnych Brother RJ

Firma Brother wprowadza na rynek nową serię drukarek przenośnych. Urządzenia RJ 4030 i RJ 4040 oferują szybki druk termiczny kodów kreskowych lub etykiet o szerokości do 104 mm z zachowaniem wysokiej jakości wydruku. Dzięki swojej wszechstronności mogą być wykorzystywane między innymi przez przedstawicieli handlowych, serwisantów, służby mundurowe czy przedstawicieli służb medycznych.

Urządzenia z serii RJ to małe i lekkie przenośne drukarki pozwalające na wydruk etykiet lub paragonów. Prędkość druku wynosi 127 mm/s, co czyni z serii RJ najszybsze drukarki w swojej klasie. Maksymalna szerokość wydruku to 104 mm, a maksymalna długość wynosi 3 metry. Wykorzystana w urządzeniach technologia druku termicznego sprawia, że do drukowania nie jest potrzebny tusz ani toner, co pozwala obniżyć koszty materiałów eksploatacyjnych.

Dzięki imponującej szybkości druku oraz wytrzymałości urządzenia serii RJ nadają się do szerokiego spektrum zastosowań w wielu różnych sektorach działalności. Pracownicy terenowi mogą drukować zarówno w biurze, jak i poza nim, dzięki możliwości podłączenia drukarek do komputerów przez port USB, interfejs Bluetooth (w przypadku modelu RJ 4030) oraz WiFi (w przypadku modelu RJ 4040).

Wytrzymałość drukarek z serii RJ została oceniona zgodnie z międzynarodowymi normami ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (IP). Urządzenia otrzymały kod IP54, który oznacza, że drukarki z serii RJ mogą pracować w warunkach dużego zapylenia, są odporne na zachlapanie wodą oraz przeszły test upadku z wysokości 1,8 metra. Jeszcze lepszą ochronę można uzyskać korzystając z dostępnych akcesoriów dla serii drukarek Brother RJ.

Do drukarek przenośnych RJ dołączono CD-ROM z oprogramowaniem, instrukcję obsługi oraz zaczep do paska. Ponieważ każde zastosowanie jest inne, klienci mają możliwość zamówienia jedynie tych akcesoriów, które są dla nich niezbędne, dzięki czemu całkowity koszt zakupu urządzenia obniża się.

Dołączone do drukarki oprogramowanie P-touch Editor 5.0 pozwala w łatwy sposób, za pośrednictwem komputera, stworzyć szablony etykiet czy kodów kreskowych i zapisać je w urządzeniu. Za pomocą prostych poleceń można edytować szablony zapisane w drukarce i dodawać do wydruku zmienne dane.

Sterowniki drukarki są dostępne dla systemów operacyjnych Windows. Drukarki mogą działać z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w system Android 2.2 i nowszy, Windows Mobile 5 i nowszy oraz Windows CE 5.0 i nowszy. Dodatkowo firma Brother może dostarczyć programistom niezbędne narzędzia, umożliwiające dodanie funkcji drukowania do własnych aplikacji mobilnych. Możliwe jest również uzyskanie zestawu narzędzi Software Development Kit dla aplikacji działających w systemie Windows Mobile.

Nowa seria RJ stanowi uzupełnienie dla istniejącej już linii drukarek przenośnych Brother: serii PJ (kompaktowe drukarki termiczne A4) oraz stylowej i eleganckiej serii MW (drukarki termiczne drukujące na ciętych arkuszach formatu A6 i A7).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto