A A A

Nowa seria szybkich dysków SSD firmy Samsung

25 września 2012, 12:21
Nowa seria szybkich dysków SSD firmy Samsung

Od połowy października na całym świecie dostępna będzie nowa seria energooszczędnych dysków SSD przeznaczonych do komputerów osobistych, które obsługują interfejs SATA 3 z szybkością do 6 gigabitów na sekundę (GB/s).

Wysoka wydajność dysków SSD Samsunga jest zasługą kontrolera MDX, który zapewnia dużą przepustowość. Nowe dyski będą dostępne w dwóch wersjach. Jedna jest przeznaczona do zastosowań ogólnych, a druga, o nazwie „PRO”, dla użytkowników zaawansowanych. Dyski 840 PRO obsługują 100 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) w przypadku swobodnego odczytu i 90 000 IOPS w przypadku swobodnego zapisu. Test porównawczy wykazał trzykrotny wzrost ogólnej wydajności systemu po zastąpieniu tradycyjnego dysku twardego nośnikiem Samsung SSD 840 PRO.

Nowe dyski po raz pierwszy zaprezentowano na Kongresie Samsung SSD Global Summit w Seulu. Wzięło w nim udział około 70 przedstawicieli prasy technologicznej i popularnych blogerów z całego świata.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto